Czyszczenie

Czyszczenie

Czyszczenie

Doprowadzenie gospodarstwa domowego do ładu wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Nawet skuteczne niby w teorii środki chemiczne, szkodliwe dla naszych rąk, nie za ekologiczne dla środowiska czasami nie dają rady zabrudzeniom, które powstają na rozmaite sposoby. W końcu dom eksploatujemy na tyle silnie, że można spodziewać się wystąpienia w nim wielorakich plam, zabrudzeń, osadów, nanosów itd. Wszystko to można jednak spokojnie wyczyścić domowymi babcinymi sposobami, które znane są i chętnie praktykowane przez domowe gosposie od dawien dawna. W tym aspekcie mowa tu między innymi o zastosowaniu wielorakich dostępnych masowo w każdym domu środków spożywczych, na przykład idealnie znajdziemy kilka wyrobów spożywczych, które doskonale usuną osadzający się w kuchni czy łazience kamień.

O czym mowa? Otóż przede wszystkim w tym aspekcie warto zwrócić uwagę na kwasek cytrynowy i jego właściwości rozpuszczające. Dzięki temu możliwe jest usunięcie kamienia na przykład z czajnika w bardzo łatwy, bezproblemowy wręcz sposób. Wystarczy wyłącznie kilka łyżeczek kwasku cytrynowego, najlepiej około czterech. Od razu możemy też zalać go wodą a następnie poddać gotowaniu. Warto wiedzieć, żeby taką mieszaninę odstawić na parę godzin, najlepiej na trzy. Później wodę wylewamy i następnie ponownie płuczemy naczynie, z którego chcemy usunąć kamień, na przykład czajnik.

Kwasek doskonale sprawdza się także naniesiony na osad zbierający się w łazience czy też kuchni, na płytkach, gdzie jest non stop wilgotno, więc jest większe prawdopodobieństwo pojawienia się nieestetycznego osadu. Kolejna kwestia to zastosowanie czy to do czyszczenia czajnika, czy też pomieszczeń kuchennych oraz łazienkowych octu. Ocet powinien być nakładany na jakiś materiale, najlepiej najpierw zwilżyć nim szmatkę a później przyłożyć ją bezpośrednio do czyszczonej powierzchni. To pozwoli na to, aby z waty czy chusteczki bądź szmatki ocet przeniknął w podłoże, jakie mamy czyścić. Pozostawmy w takim stanie pielęgnowaną przestrzeń na parę godzin. Od razu kamień rozpuści się i sam zejdzie. Co ciekawe podobne skutki przyniesie użycie do czyszczenia wyżej wspomnianych elementów, na których osadza się kamień coca-coli.

Wystarczy zaledwie jedna szklanka napoju. Popatrzmy nawet na to, co stanie się w muszli klozetowej, kiedy nalejemy do niej trochę coli. Wystarczy dwie godziny, aby kamień uległ usunięciu samoistnemu poprzez rozpuszczenie. Co więcej coca-cola oryginalna jest aż tak bardzo silnym środkiem, że może zlikwidować tłuszcz czy też rdzę. Jeszcze inny środek czyszczący to soda. Można z jej pomocą do błysku wyszlifować płytki w https://produkty.janpolbis.pl/torby-na-laptopa-c-2_34.html kuchni bądź łazience. Udowodniono, że wystarczy trochę pasty z sody oraz dodatek octu, aby zlikwidować powstałą na powierzchni pleśń. Co więcej, soda ma również szereg właściwości dezynfekujących.

– autor artykułu