Usuwanie plam

Usuwanie plam

Usuwanie plam

Od dawna ludzie znają i powielają rozmaite rodzaje sposobów czyszczenia, które stanowią nic innego jak sposoby sprawdzone, domowe, wręcz uznawane za metody „babcine”, ale zawsze skutkujące zgodnie z naszym zamiarem. Przykładem jest usuwanie plam z atramentu, tak ciężkiego do zlikwidowania w momencie, kiedy sięgniemy po tradycyjne środki chemiczne czy detergenty.www.elektrotechmed.com Nie wszystkie sobie http://harmoniasmakow.pl/azjatyckie-produkty-bezglutenowe z nim należycie poradzą, ale z pewnością zaskutkuje jak należy woda gorąca zmieszana z solą.

Ponadto plamy można także pokropić spirytusem. Warto także delikatnie przestrzeń powierzchnię zabrudzoną zwilżoną gąbką. Białe wino natomiast usunąć można w łatwy sposób poprzez sól, która będzie w grubych warstwach nałożona na plamę. Na koniec wrzućmy pobrudzony materiał konkretnie do gorącej wody. Jeżeli podczas niedzielnego obiadu pochlapiemy się burakami, warto od razu reagować i nie czekać aż przyjdzie czas na zrobienie prania. Warto od razu przetrzeć plamę mokrą gąbką. Możemy też wrzucić tkaninę do zimnej wody i moczyć ją minimum kilkanaście godzin. Warto także pamiętać o tym, żeby posypać materiał boraksem.

Po posypaniu przetrzymuje się ją w takim stanie osiem godzin. Pepsi czy coca-colę natomiast da się łatwo usunąć poprzez przetarcie plamy proszkiem do prania. Duże i trudne do zlikwidowania plamy robi curry. Jest to jednak możliwe aby usunąć ten rodzaj plam poprzez zastosowanie niewielkich ilości spirytusu oraz wypranie zabrudzonej powierzchni. Jeżeli to nie pomoże warto pomyśleć o rozcieńczonym salmiaku, który powinien być mocniejszym i przynoszącym lepsze rezultaty środkiem czyszczącym.

Dość trudno jest także zlikwidować plamy z czarnej jagody rozgniecionej na obrusie czy bluzce. W tym przypadku naszym złotym środkiem może się okazać ocet. To znakomite rozwiązanie, bowiem od razu możemy zareagować, gdyż ocet ma w zasięgu ręki każdy z nas we własnym gospodarstwie domowym. Takie domowe sposoby czyszczenia są dobre także z tego względu, iż generalnie nic nie kosztują, ponieważ korzystamy z tego, co mamy pod ręką.

https://dolcar.auto.pl/zarzadzanie-flota-samochodow/
– autor artykułu